Tlač reklamných plachiet alebo tiež tlač bannerov.

Jakub Nagy

Prevediem Ťa tu základmi ohľadom reklamných plachiet alebo tiež bannerov. Ako prvé si povieme, na čo vlastne bannery slúžia, prečo by Ťa mali zaujať a aké majú klady, ale aj zápory.

Takže banner je lacná forma offline reklamy, ktorá má dobrú návratnosť, hlavne pre nízku výrobnú cenu a všestranné využitie. Môžete ho použiť na označenie rôznych priestorov, vyvesiť ho na plot/budovu, použiť ho ako plagáty, využiť ho pre podsvietenú alebo nasvietenú reklamu atď.

Je vyrobený z PVC a tento materiál je naozaj vďačný, oproti papieru je takmer nezničiteľný :) Nevadí mu, ak ho pokrčíš alebo namočíš a nieje ani úplne jednoduché ho roztrhnúť. Skrátka, materiál vhodný takmer na všetko.

Ako prvé rozdelenie bannerov, je na plné a dierkované (tzv.mesh). Plné bannery sú najpoužívanejšie, mesh banner sa používa hlavne na miestach, kde je viac veterno a nemá za sebou pevnú stenu, ktorá by ho chránila pred náporom vetra, napríklad plot z pletiva. Dierky slúžia na to, aby cez neho vzduch krásne prešiel a nevytváral pnutie. 
Plné bannery, alebo tiež reklamné plachty sa používajú takmer všade a takmer na všetko. Môžete ich využiť ako lacnejšiu alternatívu reklamných tabúľ, ako plagáty, môžete ho použiť aj do roll-up systému, na billboardy a mnoho ďalších aplikácií, obojstranné bannery môžete vidieť prevažne v showroomoch alebo nákupných centrách kde sú zavesené zo stropu a pekne viditeľné z oboch strán. 

Teraz si prejdeme, aký je rozdiel medzi lacným laminovaným bannerom a kvalitným liatym. Laminované bannery sa skladajú z tkaniny, ktorá je zalaminovaná medzi dve fólie, jedna tvorí chrbát banneru a druhá má na sebe nanesenú vrstvu vhodnú pre tlač.

Liaty banner má túto tkaninu trochu hustejšiu a zároveň ju má zaliatu do PVC fólie, preto sú tieto bannery asi trojnásobne pevnejšie a majú automaticky aj vyššiu gramáž. Vďaka tomu je ich životnosť niekoľkonásobne dlhšia oproti laminovaným bannerom. Životnosť liatych bannerov je 3-5 rokov, zatiaľ čo laminované majú životnosť zopár mesiacov. 

Takže základné rozdelenie bannerov máme za sebou, nižšie si ešte zrekapitulujeme klady tohto materiálu.

Mocniteľ

Prečo si vybrať banner

Už vieme čo je to banner, takže tu si len zhrnieme plusy a nižšie sa dozviete niečo aj o tlači na banner.
Rýchle zhotovenie

Banner sa rýchlo tlačí, jeho zhotovenie je rýchle a následná montáž je tiež veľmi rýchla.

Vynikajúce oslovenie lokálnych zákazníkov/klientov

Ak vyvesíte banner a dodržíte doporučenie po grafickej stránke, osloví takmer každého okoloidúceho.

Vynikajúci pomer cena/kvalita/oslovenie

Za svoje peniaze nedostanete lepšiu a funkčnejšiu reklamu. Je lacný, trvácny a robí presne čo má, púta potencionálnych klientov.

Mocniteľ

Titulka bloku. Nahraďte vlastným obsahom

Pridajte svoje vlastné titulky bloku

Toto je popis bloku. Ak chcete tento popis upraviť, kliknite na text a nahraďte ho svojím obsahom. Pomocou tohto priestoru môžete propagáciou zmeniť návštevníkov stránok na zákazníkov

  • Funkcia 1

    Pridajte ďalšie podrobnosti o tejto funkcii, napríklad výhody, vzhľad, komponenty

  • Funkcia 2

    Pridajte ďalšie podrobnosti o tejto funkcii, napríklad výhody, vzhľad, komponenty

Výzvať do akcie

Toto je výzva na akciu. Ak chcete text upraviť, jednoducho zvýraznite text a nahraďte ho vlastným obsahom. Táto výzva na akciu vám umožní ukázať návštevníkom stránok, čo majú robiť ďalej
Mocniteľ

Blok názvu

Toto je popis bloku. Ak chcete text upraviť, kliknite a napíšte text alebo ho nahraďte svojím vlastným obsahom.
Názov E-mail Správa Potvrdiť