Tlač reklamných plachiet alebo tiež tlač bannerov.

4 minúty čítania

tlač bannerov, reklamná plachta
Prevediem Ťa tu základmi ohľadom reklamných plachiet alebo tiež bannerov. Ako prvé si povieme, na čo vlastne bannery slúžia, prečo by Ťa mali zaujať a aké majú klady, ale aj zápory.

Takže banner je lacná forma offline reklamy, ktorá má dobrú návratnosť, hlavne pre nízku výrobnú cenu a všestranné využitie. Môžete ho použiť na označenie rôznych priestorov, vyvesiť ho na plot/budovu, použiť ho ako plagáty, využiť ho pre podsvietenú alebo nasvietenú reklamu atď.

Je vyrobený z PVC a tento materiál je naozaj vďačný, oproti papieru je takmer nezničiteľný :) Nevadí mu, ak ho pokrčíš alebo namočíš a nieje ani úplne jednoduché ho roztrhnúť. Skrátka, materiál vhodný takmer na všetko.

Prvé rozdelenie bannerov  je na plné a dierkované (tzv.mesh). Plné bannery sú najpoužívanejšie, mesh banner sa používa hlavne na miestach, kde je viac veterno a nemá za sebou pevnú stenu, ktorá by ho chránila pred náporom vetra, napríklad plot z pletiva. Dierky slúžia na to, aby cez neho vzduch krásne prešiel a nevytváral pnutie. 
Plné bannery, alebo tiež reklamné plachty sa používajú takmer všade a takmer na všetko. Môžete ich využiť ako lacnejšiu alternatívu reklamných tabúľ, ako plagáty, môžete ho použiť aj do roll-up systému, na billboardy a mnoho ďalších aplikácií, obojstranné bannery môžete vidieť prevažne v showroomoch alebo nákupných centrách, kde sú zavesené zo stropu a pekne viditeľné z oboch strán. 


Teraz si prejdeme, aký je rozdiel medzi lacným laminovaným bannerom a kvalitným liatym. Laminované bannery sa skladajú z tkaniny, ktorá je zalaminovaná medzi dve fólie, jedna tvorí chrbát banneru, druhá má na sebe nanesenú vrstvu vhodnú pre tlač.

Liaty banner má túto tkaninu trochu hustejšiu a zároveň ju má zaliatu do PVC fólie, preto sú tieto bannery asi trojnásobne pevnejšie a majú automaticky aj vyššiu gramáž. Vďaka tomu je ich životnosť niekoľkonásobne dlhšia oproti laminovaným bannerom. Životnosť liatych bannerov je 3-5 rokov, zatiaľ čo laminované majú životnosť zopár mesiacov. 

Takže základné rozdelenie bannerov máme za sebou, nižšie si ešte zrekapitulujeme klady tohto materiálu.

  Prečo si vybrať banner

  Už vieme čo je to banner, takže tu si len zhrnieme plusy a nižšie sa dozviete niečo aj o tlači na banner.
  Rýchle zhotovenie

  Banner sa rýchlo tlačí, jeho zhotovenie je rýchle a následná montáž je tiež veľmi rýchla.

  Vynikajúce oslovenie lokálnych zákazníkov/klientov

  Ak vyvesíte banner a dodržíte doporučenie po grafickej stránke, osloví takmer každého okoloidúceho.

  Vynikajúci pomer cena/kvalita/oslovenie

  Za svoje peniaze nedostanete lepšiu a funkčnejšiu reklamu. Je lacný, trvácny a robí presne čo má, púta potencionálnych klientov.

  Často kladené otázky.

  Najčastejšie otázky, ktoré dostávame ohľadom bannerov.

  Koľko mi banner vydrží?

  Minimálne 2 roky, v 90% prípadoch  okolo 5 rokov a v prípade použitia v interiéri takmer navždy :)

  Ako pripraviť tlačové dáta na banner?

  Súbor musí byť v CMYK, v dostatočnom rozlíšení a podľa veľkosti môžete dáta pripraviť buď  v mierke 1:1 alebo 1:10.

  Je to dobrá náhrada reklamnej tabule?

  Áno, najväčšie dva rozdiely sú životnosť a cena. Životnosť je dlhšia u reklamnej tabule a cena je zas v prospech banneru o mnoho nižšia. Čo sa týka reklamnej výkonnosti je to to isté.

  Sú očka na upevnenie a spevnené kraje štandard alebo ich treba objednať navyše?

  Je to štandard, ale v prípade že ich nepotrebujete, je dobré to uviesť v objednávke a následne znížime cenu :)

  Je banner a reklamná plachta to isté?

  Áno, oba názvy sa používajú pre jeden produkt.

  Je potrebné banner upevniť na gumolano?

  Záleží podľa aplikácie, ak má banner za sebou pevnú stenu, gumolano nieje potrebné. Gumolano sa používa hlavne aby odpružilo nárazy vetra.


  A čo kvalita tlače? Aké sú možnosti?

  Tak tu sa pozrieme na tlač bannerov.

  Existuje viacero druhom atramentu s ktorými sa dajú bannery potlačiť.

   Pre zákazníka, ale nepredstavujú zásadný rozdiel, ani cena, ani životnosť medzi sebou nejak nevynikajú. Najčastejšie sa používajú atramenty latex (základ je voda), solvent (základ je riedidlo), eco-solvent (základ je jemnejšie riedidlo) a UV atramenty.

  Nenechaj sa oklamať, keď ti niekto bude tvrdiť, že UV atramenty majú dlhšiu životnosť ohľadom blednutia farby. Nieje tomu tak, majú označenie UV, pretože sa pri tlači sušia UV svetlom, zatiaľ čo ostatné tri teplom. Životnosť všetkých atramentov je cca 3 roky, dovtedy by mali viac-menej držať farebnú stálosť.

  Ak chceš, aby tvoj banner bol viac viditeľný než ostatné, je možné použiť banner s reflexnou vrstvou, to znamená, že odráža svetelné lúče rovnako, ako napríklad dopravné značky. Je to rozdiel v materiály banneru a nie v atramentoch, ale je to zaujímavé doplnenie možností.

  • Má teda zmysel riešiť akým atramentom je banner tlačený?

   V podstate nie, pre teba ako koncového klienta tam nieje rozdiel.

  A kedže si sa dočítal až sem, mám pre teba zaujímavú akciu :)

  Klikni na červené tlačidlo !

  Formulár pre tlač bannerov

  Názov E-mail Správa Chcem tlačiť banner, tak sa mi ozvite.